Jakie boostery mózgu są najlepsze?

Boostery mózgu od kilku lat cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego – wiele osób coraz więcej pracuje intelektualnie, a praca fizyczna staje się mniej popularna. Długie godziny, spędzony przy komputerze, wymagają długotrwałego i dużego skupienia, a jak wiadomo, o koncentrację nie zawsze łatwo. Boostery mózgu na koncentrację i pamięć mogą przyjść z pomocą, powstaje jednak pytanie, które z nich są najlepsze?

Istnieje wiele boosterów mózgu, a działanie każdego z nich jest inne. Jednym z najbardziej skutecznych boosterów z pewnością jest tyrozyna. Pozwala ona na zwiększenie produkcji takich hormonów, jak adrenalina czy dopamina, które potrafią błyskawicznie zmotywować do działania i zwiększenia wydajności. Tyrozyna sprawdzi się w szczególności w okresach najbardziej wzmożonego wysiłku intelektualnego, na przykład podczas kończenia bardzo ważnego projektu w pracy, kiedy wszelkie spadki wydajności i skupienia są niedopuszczalne.

Dobrym pomysłem może być również sięgnięcie po suplementy na zwiększenie koncentracji, taki jak Gotu Kola. Tego typu preparaty sprawiają, że nawet 10 czy 12 godzin intensywnej pracy intelektualnej przestaje być wyzwaniem. Jednocześnie jednak warto pamiętać o zdrowym odżywianiu i odpowiedniej ilości snu – w końcu mózg również potrzebuje chwili relaksu czy zdrowego pożywienia.

Szukając najlepszego boostera mózgu dla siebie, warto przede wszystkim zastanowić się na swoimi potrzebami. Potrzebujesz zwiększenia koncentracji, a może musisz zachować sprawność intelektualną przez kilka najbliższych dni? W zależności od tego należy dobrać taki preparat, który najlepiej będzie odpowiadał indywidualnym potrzebom.